39375

Baldones un Vecumnieku jauniešu simfoniskais orķestris „Draugi” piedalīsies festivālā Rēzeknē
22.10.2013


No 25.oktobra līdz 27.oktobrim Rēzeknē, Austrumlatvijas koncertzālē, notiks pirmais Latvijas Orķestru asociācijas festivāls, kurā piedalīsies arī Baldones un Vecumnieku jauniešu simfoniskais orķestris „Draugi”.

25.oktobrī plkst.18:00 norisināsies orķestru bezmaksas koncerti Viļānu un Ludzas mūzikas un mākslas skolās, kā arī Kārsavas kultūras namā.

26.oktobrī plkst.19:00 festivālu ievadīs koncerts, kurā izskanēs atsevišķu orķestru koncertprogrammas. Savukārt festivāla noslēgumā.

27.oktobrī plkst.15:00 izskanēs Latvijas Orķestru asociācijas festivāla apvienotā orķestra koncerts.

Festivālā piedalīsies aptuveni divi desmiti orķestru no Rēzeknes, Daugavpils, Rīgas, Baldones, Vecumniekiem, Krimuldas, Limbažiem, Ķekavas novada, Mārupes, Olaines, Madonas, Siguldas, Ādažiem, Priekules un Jēkabpils. Pasākuma gaitā katram orķestrim tiks dota iespēja uzstāties atsevišķi, kā arī muzicēt visiem kopā četros apvienotajos orķestros.


Festivālā kā solisti kopā ar apvienotajiem orķestriem tiks aicināti uzstāties jaunie un daudzsološie Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas studenti: Madara Liepiņa (vijole), Māra Botmane (čells), Mikus Bāliņš (marimba) un Māris Evelons (mežrags).


Jaunā Rēzeknes koncertzāle kā festivāla norises vieta izvēlēta, lai aktualizētu pasākuma reģionālo aspektu, paplašinātu akadēmiskās mūzikas festivālu teritoriālās robežas, iepazīstinātu dažādu reģionu, pilsētu un mācību iestāžu orķestru dalībniekus ar jaunās akustiskās koncertzāles iespējām. Festivālā liela uzmanība tiks pievērsta bērnu - jauniešu orķestru repertuāra veidošanai, muzicēšanas kultūrai, latviešu komponistu mūzikas atskaņošanai un popularizēšanai.


Pasākumu organizē Latvijas Orķestru asociācija sadarbībā ar Latgales vēstniecību.
Latvijas Orķestru asociācija tika nodibināta 2012.gada nogalē, sanākot kopā aktīvākajiem Latvijas bērnu - jauniešu simfonisko orķestru, kamerorķestru un stīgu orķestru diriģentiem, kā arī orķestru pārstāvjiem.
Asociācijas mērķi ir veicināt un attīstīt Latvijas bērnu - jauniešu, kā arī amatieru simfonisko orķestru, kamerorķestru un stīgu orķestru radošo darbību, sekmēt jaunu orķestru dibināšanu, veidot un uzturēt izpratni par kolektīvās muzicēšanas nozīmību Latvijā un pasaulē, kā arī veicināt reģionālo kultūrpolitiku un sabiedrības integrācijas procesus Latvijā. Patlaban Latvijas Orķestru asociācija ir apvienojušies 24 augstskolu, vidusskolu, gan mūzikas un mākslas skolu orķestri no visas Latvijas, tai skaitā astoņi jauniešu simfoniskie orķestri, 14 kamerorķestri un divi stīgu orķestri.
      Atpakaļ
Kalendārs
<< Marts 2019 >>
POTCPSSv
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031Piesakies JAUNUMIEM
savā e-pastā!


 

 

 Daugavas iela 23, Baldone, LV-2125, Latvija

© Baldones sākumskola, Jāņa Dūmiņa Baldones Mūzikas skola 2024 Visas tiesības aizsargātas

Izstrādāja 121 Online LTD